З 17 по 19 травня у Житомирі відбувся особисто-командний Чемпіонат України з рукопашного бою.
Право бути кращими бійцями за правилами легкого та дозованого контакту рукопашного бою виборювали понад 200 спортсменів з 17 областей нашої держави.
Збірна команда Волинської області з’єднала кращих вихованців Волинської регіональної федерації рукопашного бою «РУБІЖ», представників фізкультурно-спортивного товариства «Динамо», спортивного клубу міліції «Волинь», клубу рукопашного бою «Інсайт», клубу єдиноборств «Тайфун».
Змагання такого рівня розпочинаються з перевірки рівня технічної підготовленості учасників шляхом виконання ними базової техніки рукопашного бою з захисту від ударів, кидків та захватів і здійснення контратакуючих дій. Хорошим почином подальшого виступу нашої команди стала відмінна демонстрація навичок самозахисту динамівським спортсменом Романом Сорочуком (тренери – О.Чунь, П.Пантік), що дозволило йому отримати бронзову нагороду чемпіонату.
Його починання підтримав вихованець клубу єдиноборств «Тайфун» Євгеній Щур (тренер-С. Трикоз), чий виступ із виконання комплексу захисно-атакувальних дій не залишив байдужими ні вболівальників, ні суддів та додав до копілки нашої команди золоту медаль відповідального спортивного форуму.
Подальша ж перевірка наявного у Волинських спортсменів рівня фізичної, технічної, психологічної підготовленості та їх вольових якостей проходила в напружених двобоях із кращими бійцями конкуруючих команд.
Кожен з двобоїв, що провели представники волинської землі, був справжнім випробуванням їх майстерності та характеру.
У дебютному поєдинку вагової категорії 70 кг. сліпий жереб звів вихованця Волинської регіональної федерації рукопашного бою «РУБІЖ» кандидата у майстри спорту Арсена Безкоровайного (тренер-С. Гузов) та семиразового Чемпіона України, переможця Європейських та світових форумів Майстра спорту міжнародного класу киянина Олексія Задніпряного.
За оцінками більшості вболівальників, суддів та представників команд цей поєдинок міг би прикрасити й фінал чемпіонату завдячуючи високій майстерності спортсменів, надзвичайної щільності та безкомпромісності бою. Нагородою за майстерність та мужність для Арсена Безкоровайного стало одноголосне рішення суддів, що засвідчило його беззаперечну перемогу в найбільш складному поєдинку за його спортивну кар’єру.
Гідно та потужно провели свої двобої Євген Щур, Роман Сорочук, Микола Головатюк, Євген Павчук, яким для здобуття нагород Чемпіонату не вистачило лише досвіду участі у змаганнях такого високого рівня.
Послідовні перемоги над потужними суперниками привели до фінальних двобоїв Олександра Кулакова (70 кг, ВРКРБ «Інсайт», тренери: І.Веремій, В. Паліївець, С. Гузов) та Миколу Ковальчука (80 кг, «Динамо», «Інсайт», тренери: М. Савчук, П. Пантік ), які стали віце чемпіонами турніру та додали до скарбнички волинської команди срібні нагороди.
У ваговій категорії до 75 кг боротьбу за перемогу вели 22 кращих рукопашника з числа представлених на Чемпіонаті команд. Довгий та напружений шлях до перемоги гідно пройшов майстер спорту України з рукопашного бою Андрій Заболотний (Волинська регіональна федерація рукопашного бою «РУБІЖ», тренер С. Гузов) та другий рік поспіль виборов звання Чемпіону України у розділі «дозований контакт» і, підтвердивши реноме універсального єдиноборця, в розділі «легкий контакт».
Дві золоті нагороди Андрія Заболотного, вкладені до командної копілки, дозволили представникам Волинської області ввійти до трійки кращих команд Чемпіонату України з рукопашного бою 2012 року.
Відмінний виступ наших спортсменів на самому відповідальному старті поточного року відбувся завдячуючи добрій підготовці та згуртованості команди, належній роботі з розвитку спортивного напрямку рукопашного бою керівництвом та тренерами вищезазначених спортивних організацій, підтримці аматорського спорту обласними державними та правоохоронними органами.

Голова Ради Волинської регіональної федерації рукопашного бою «РУБІЖ» С.М. Гузов
«20» травня 2012 р.